Thursday, May 26, 2011

SunMart Deals 5/22-5/28


SunMart locations in the Fargo Moorhead area double coupons everyday up to $1. Coupons less than $0.50 double their face value automatically. Coupons with a face value from $0.50-$0.99 double to be worth $1, and coupons with a face value higher than $1 are accepted at face value.

Before you shop, check out the Our Family printables and the Nash Brothers printables!

There are lots more SunMart deals, but I will post them later today - I wanted you all to have as many as I have for now!

Produce

Mango $1 each

Sweet Gold Pineapple $2.99
If your SunMart carries Chestnut Gold Pineapples, use the $0.50 SunMart coupon from the SunMart Spring Values Coupon Book (may double to $1)
Final price: as low as $1.99!

Dole Salad Mix $2

Large Whole Seedless Watermelon, 15 lb average $4.88


Grocery

Vlasic Relish, 9-10 oz $1
Use the $0.55 printable (will double to $1)
Final price: FREE!

Zone Bars $1
If Zone Perfect Bars are included, use the $0.55 coupon from the 5/22 SS insert (will double to $1)
Final price: FREE!

Nestle Candy Bars $0.50
Use the $0.50/2 coupon from the 5/1 SS insert (will double to $1/2)
Final price: FREE!

New York Croutons $1.29
Use the $0.50 coupons from the 4/3 SS or the May issue of All You Magazine (both will double to $1)
Final price: $0.29!

Betty Crocker Suddenly Salad $1
Use the $1/2 coupon from the Summer Coca Cola Coupon Book
Final price: $0.50 each!

Vlasic Hamburger Dill Chips, 16 oz $1.67
Use the $0.55 printable (will double to $1)
Final price: $0.67!

Kraft BBQ Sauce, 16.5-18 oz $0.99

Chi Chi's Salsa, 16 oz $2
Use the $0.50 coupon from the 5/15 SS (will double to $1)
Final price: $1!

Vlasic Pickles, 16-32 oz $2
Use the $0.55 printable (will double to $1)
Final price: $1!


Snacks and Drinks

Lays Chips Buy One (usually at $3.99), Get One FREE

Meat

Chicken Leg Quarters, 10 lb bag $0.59/lb

Oscar Mayer Hot Dogs, 16 oz $1.50
Use the $1/2 in-ad manufacturer's coupon
Final price: $1

Jimmy Dean Sausage Roll, 16 oz $3
Use the $0.55/2 coupon from the 4/17 RP (will double to $1/2)
Final price: $2.50

2 comments:

  1. lunchables with fruit are $1.50...use the $1/1 for a final price of $.50!!

    ReplyDelete